Põnev pärimusansambel RÜÜT viib uue live-videoga kuulajad maalilisse Anija mõisa ning toob kuulama Eesti oma pärimus-scatti. Lugu "Rüüt-Rüüt" kajastab endas hästi ansambli hoogsust, katsetamiskirge ja koos mängimisest tekkivat rõõmu. Video režissöör on Madis Reimund ning helirežissöör Sten-Olle Moldau.

Ansambli üks lauljatest Maarja Soomre meenutab: “Pärimusmuusikat õppides hakkas mind jazzlauljana huvitama nn pärimus-scat. Mind paelus see, kuidas pillimehed-lauljad on instrumentaalmuusikat laulnud, kui pilli pole olnud käe pärast. Kuulates vanu arhiivisalvestisi jõudsin Torupilli Jussi (Juhan Maakeri) salvestisteni, kus minu suureks üllatuseks oli toredate “taa-ti-ti-gu-rit” silpide seas ka “rüüt-rüüt”. See inspireeris tooma ka Rüüdi repertuaari ühe Torupilli Jussi loo.“

RÜÜT, kuhu kuuluvad Maarja Soomre, Maili Metssalu, Juhan Uppin ja Toomas Oks, on tunnustatud pärimustöötluste ansambel, kes on lõiganud loorbereid nii Moisekatsi Elohelü konkursil kui ka uute tantsude võistlusel Pärimuse Päitsed saades parimate muusikaliste seadete esikohti. Ansambel on praegu stuudios salvestamas uut albumit, mis ilmub laulu- ja tantsupeo ajaks. Tantsupeol mängib RÜÜT eelmisel plaadil kõlanud „Orjalaulu“ tuhandete rahvatantsijate rõõmuks ka Kalevi staadionil.

Vaata videot siit