Tantsupeol esinenud ansambel esitleb sel pühapäeval, 16. juulil Haapsalu Kuursaalis erilise suvise kontserdiga oma teist kauamängivat “Kadakad”, mis viib iga looga kuulaja uuele helimaastikule.

 

Teine stuudioalbum võtab kokku ansambli viis tegevusaastat. RÜÜT on selle aja jooksul üha rohkem kokku kasvanud ja aina olulisemaks on saanud nende ühine suhtumine muusikasse ja loomisesse. Koos katsetatakse, murtakse piire, otsitakse värskeid kõlavärve ja nutikaid lahendusi ning avastatakse tundmatuid alasid neis endis ja nende muusikas. RÜÜT toetub oma loomingus eesti pärimusmuusikale, kuid ei taha ennast piiritleda mõne konkreetse žanriga, vaid hoiab avatuna kõik uksed. Tänu sellele on iga ansambli lugu isemoodi karakteriga, viies kuulaja rändama erinevatele helimaastikele. Lisaks pärimusmuusika töötlustele pakub RÜÜT sellel albumil ka omaloomingut iga ansambliliikme sulest.

 

Albumi nimena sümboliseerivad “Kadakad” sitkust ja alalhoidlikkust. Nad vajavad palju aega, et kasvada, kuid valminuna lõhnavad jumalikult hästi. Kadakad märgivad ka mere ja maa kohtumispaika, piirialasid, mis nii looduses kui kultuuriruumis on kõige rikkalikumad. Albumi pealkiri väljendab eriliselt ansambli lugupidavat suhtumist nii loodusesse kui ka pärimuskultuuri ning soovi neid inspiratsiooniallikaid hoida ja kaitsta.

 

Samuti avaldati kuulamiseks albumi nimilugu, mille autoriks on ansambli laulja ja meloodikamängija Maarja Soomre, kes ütleb loo kohta järgmist: “Laul “Kadakad” sündis südasuvel Piva-Rootsis. Pärast pikka Rüüdi proovi nautisin õhtust päikest, merd ja uitasin rannas kadakate vahel, mis moodustasid justkui väikesed toakesed täis metsmaasikaid. Laul, mis selles hetkes sündis, räägib igatsusest, lootusest, pettumusest, andestamisest ja kõige lõpuks ka vabanemisest ning  südamerahust -  ühesõnaga armastusest.”

 

Ansamblis RÜÜT musitseerivad:

Maili Metssalu - vokaal, viiul

Maarja Soomre - vokaal, meloodika

Juhan Uppin - eesti lõõtspill, kannel

Toomas Oks - eesti lõõtspill, kitarr

 

Albumi esimene esitluskontsert toimub pühapäeval, 16. juulil kell 20 Haapsalu Kuursaalis. Samuti esineb ansambel Viljandi Pärimusmuusika Festivalil ning Viru Folgil. Albumi kujundaja on Getter Vahar, fotode autorid Lennart Lennuk ning Madis Reimund ning muusika salvestas, miksis ning masterdas Sten-Olle Moldau. Album salvestati Tõnu Susi Stuudios Raplas. Fotosessiooni stilistika pani kokku Piret Puppart koostöös brändidega Ivo Nikkolo, Baltman ja Monton. Albumi väljatulekut toetasid Kultuurkapital ja Voglers. 

 

Kuula lugu “Kadakad” :

https://soundcloud.com/ryytmusic/ruut-kadakadjunipers-maarja-soomre

https://youtu.be/GrijwfFwMSY

Album on kuulamiseks ka Spotify's.